Wakacje 2021w Pobierowie !!!
Kolejka Linowa Nad Bałtykiem99.jpeg
Kolejka linowa nad bałtyckimi klifami w gminie Rewal już za dwa lata ?

W gminie Rewal, gdzie znajduje się również znana miejscowość turystyczna Pobierowo, cały czas projektowane są nowe inwestycje mające za zadanie uatrakcyjnić przestrzeń i sprawić, że stanie się ona jeszcze bardziej przyciągająca dla turystów. Jednym z nowych pomysłów jest poprowadzenie kolejki linowej, która ma połączyć Latarnię Morską znajdującą się w Niechorzu z Pogorzelicą. To niewątpliwie szeroko zakrojona inwestycja, która może spowodować, że gmina natychmiast zacznie przyciągać nowych turystów.

Inwestycja jak z Hiszpanii

Na taki koncept wpadli właściciele obiektów wypoczynkowych Sandra SPA. Właściciel Sandry, Janusz Zalewski mówi, że chciałby on sprawić, żeby jego rodzinna gmina stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. To z Hiszpanii, a dokładniej z Lizbony, gdzie wzniesiono z okazji wystawy Expo kolejki linowe, Zalewski zaciągnął ten pomysł, ponieważ widział on, że tam cieszyły się one bardzo dużym powodzeniem. W Lizbonie kolejka ma około kilometra długości.

W gminie Rewal miałaby ona rozciągać się wzdłuż Wybrzeża Rewalskiego, ale ma być znacznie bardziej długa i przy tym o wiele jeszcze bardziej atrakcyjniejsza. Kolejka ma posiadać obszerne gondole, które będą przebiegały na wysokości aż ośmiu pięter, więc widoki mają szansę być naprawdę wyjątkowe i zapierające dech w piersiach. Będzie można zarówno podziwiać wspaniałe lasy i miejscowości, jak i z drugiej strony bezkresne Morze Bałtyckie, a pod nimi rozciągać się będą nadmorskie klify.

Inwestycja ma już poparcie gminy

Gdy pomysł został przedstawiony wójtowi gminy – Robertowi Skraburskiemu, od razu uzyskał poprawcie. Dlatego też ten niewątpliwie niepowtarzalny pomysł ma duże szanse na realizację. Wójt wskazuje, że jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, wtedy niewątpliwie stanie się ona czymś, co będzie przyciągało do gminy Rewal turystów nie tylko z całej Polski, ale i Europy, którzy skuszeni będą kolejką, ale też na pewno zachwycą ich wyjątkowe atrakcje – szerokie plaże, aromatyczne sosnowe lasy na wybrzeżu, zabytki, trasy rowerowe, dzięki którym będzie można zobaczyć wspaniałe okolice.

Kiedy rozpoczęcie inwestycji?

Na razie zaplanowano, że budowa kolejki linowej w gminie Rewal ma zostać podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich atrakcja ma obejmować teren od Latarni Morskiej w Niechorzu aż do ośrodka Sandra SPA znajdującego się przy plaży w Pogorzelicy. Trasa ma wynosić około 2,5 kilometra. Drugi etap, który ma obejmować poprowadzenie kolejki aż do Pobierowa, będzie obejmował już ponad 10 kilometrów kolejki. Na jej trasie powstaną także przystanki pośrednie, aby można było w danym momencie dosiąść się lub wysiąść.

Inwestorzy już rozpoczynają pertraktacje z firmami specjalizującymi się w konstrukcji kolejek linowych. Są już wstępne plany budowy, ale nadal nie jest ona w pełni sprecyzowana. Konieczne jest zebranie wszystkich dokumentów, a to będzie zajmowało dużo czasu realizatorom pomysłu. Wstępne szacunki mówią o tym, że przy pomyślnych wiatrach inwestycja mogłaby rozpocząć się już za dwa lata. Trudno jednak wyrokować, ponieważ jest to naprawdę szeroko zakrojona budowa.

 

( Na zdjęciu Kolejka Produkcji Austrackiej Doppelmayer prawdopodobnie tak ona będzie wyglądać nad Bałtykiem)