Wakacje 2021w Pobierowie !!!
więta w Pobierowie.jpg
Bałtyk także na zimowe święta!

Bałtyk podczas zimowych miesięcy ma swój nieodparty urok. Niestety, większość turystów przyjeżdża tutaj tylo w ciągu ciepłych okresów, dlatego też nie każdy ma możliwość zobaczenia, jak morze wygląda wtedy, gdy prószy śnieg i jest dość zimno. Warto przy tym wskazać, że zimy nad Bałtykiem nie są wyjątkowo mroźne, ponieważ łagodzi je wpływ morza. Naturalnie, zawsze wtedy, gdy planuje się taką właśnie wycieczkę, warto też zaopatrzyć się w z zimowe ubrania, ponieważ wiatr może dać nieźle w kość. Jednocześnie przywiewa on znad jod dobroczynny dla człowieka, ponieważ wspomagający pracę tarczycy (chociaż niezalecany wtedy, gdy choruje się na jej niedoczynność, ponieważ może wtedy spowodować zaostrzenie objawów).

Także Pobierowo zaprasza wspaniałymi zimowymi krajobrazami, więc warto wybrać je także na zimowy okres. Piasek pokryty białym puchem, lodowe kry, rześkie powietrze mają swój niezwykły czar, dlatego także zimą morze jest wyjątkowo piękne. Zachwyca ponadto cisza i spokój, których często brakuje podczas upalnego lata, dlatego zamiast do popularnych miejscowości górskich, które zimą aż kipią od turystów, warto pomyśleć właśnie o przeciwnym kierunku – pełen relaks jest zapewniony!

 

Warto koniecznie zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ zimą można nie tylko zrobić piękne zdjęcia krajobrazom nadmorskim, ale to także czas, w którym można podglądać i fotografować licznie przybywające ptaki. Oprócz spektakularnych zimowych widoków Pobierowo także oferuje spacery swoimi aromatycznymi sosnowymi lasami, które zimą mają jeszcze więcej uroku. Ich balsamiczna woń w połączeniu z zimnym powietrzem sprawia, że można poczuć prawdziwy zapach zimy. Przechadzki na plaży i w lesie rozciągającym się pomiędzy Pobierowem a Pustkowem to gwarancja wypoczynku, pięknych krajobrazów i całkowitego zadowolenia z wczasów nad morzem. Dodatkowo można pojechać do Trzęsacza i zobaczyć tamtejsze ruiny kościoła gotyckiego lub w Niechorzu odwiedzić latarnię morską, więc jeżeli wybiera się dłuższą wyprawę zimową nad morze, czeka zawsze sporo interesujących atrakcji dla każdego.

Teraz coraz więcej osób wyjeżdża także na święta Bożego Narodzenia oraz na sylwestra nad morze – to świetny pomysł na zabawę oraz na relaks. Zapraszają liczne pensjonaty i hotele – to wspaniała okazja, aby spędzić ten czas razem w rodzinnym gronie i jednocześnie nie przejmować się wszystkimi sprawami związanymi z organizacją Wigilii. Ceny naprawdę nie są takie wysokie, więc będzie to bezsprzecznie interesująca alternatywa dla dotychczas wybieranych metod na spędzenie końca roku. Warto jednak wcześnie zacząć planowanie, ponieważ ze względu na rosnącą popularność takiego sposobu spędzania świąt miejsca szybko się kończą.