Wakacje 2021w Pobierowie !!!
deptak w Pobierowie Biuro Architektoniczne Dedeco Sp. z.jpeg
Pobierowo będzie miało własny deptak !!!

Coraz popularniejsza nadmorska miejscowość Pobierowo w końcu może doczekać się deptaku z prawdziwego zdarzenia. Mają znajdować się przy nim działające przez cały rok kawiarenki i sklepiki, zdobić mają go fantazyjne fontanny i atrakcje dla najmłodszych. Deptak ma znajdować się na głównej ulicy Pobierowa, czyli ulicy Grunwaldzkiej, przy której obecnie skupia się życie miasteczka i znajduje się najwięcej punktów handlowych i usługowych.

Grunwaldzka jeszcze bardziej reprezentacyjna

Ulica Grunwaldzka jest właściwie na dzień dzisiejszy sercem całego kurortu, ponieważ to tam życie toczy się przez całą dobę. Działają tam różne lokale gastronomiczne – kawiarnie, lodziarnie, pizzerie, restauracje czy bary, gdzie będzie można zjeść coś pysznego. Także lokalni handlarze mają tam swoje kramy i sklepiki. Dzisiaj jednak ulica nie wygląda zbyt reprezentacyjnie, dlatego też inwestycja w deptak byłaby również plusem dlatego, bo ujednoliciłaby prezencję całej przestrzeni, która obecnie jest pod względem architektonicznym dość chaotyczna.

Jak ma wyglądać nowy deptak?

Pojawiły się już wstępne projekty, które mają pokazywać przyszły wygląd ulicy Grunwaldzkiej, która ma się stać znacznie bardziej prestiżowa i być jedną z atrakcji Pobierowa. Jej założeniem jest także przedłużenie sezonu w tej pięknej nadmorskiej miejscowości, gdzie na razie większość osób przyjeżdża tylko w okresie letnim, aby móc wypoczywać nad Morzem Bałtyckim i dobrze się bawić. Projekty zakładają miedzy innymi zasadzenie wzdłuż deptaku roślinności, mają pojawić się dekoracyjne pergole, na których znajdować będą się pnącza. Pod pergolami znajdować się mają zarówno miejsca do odpoczynku wczasowiczów, stojaki na rowery, jak i stoiska handlowe. Dodatkowo deptak ma posiadać specjalne przestrzenie na organizację imprez plenerowych – koncertów, wystaw, targów czy festynów.

Usprawnienie ruchu rowerowego

Właśnie kwestia ruchu rowerowego jest tutaj newralgiczna. Na razie poruszanie się po Pobierowie rowerem, zwłaszcza gdy chodzi o główne ulice, nie jest bardzo bezpieczne. Brakuje jednocześnie ścieżek, które dawałyby komfort pieszym i rowerzystom, a także były one odgrodzone od ruchu samochodowego. Dlatego też nowy deptak ma posiadać specjalne zapory drogowe, które mają właściwie praktycznie odciąć samochody od ulicy. Rowery będą mogły poruszać się wyznaczonym szlakiem.

Kiedy początek inwestycji?

Na razie jednak w najbliższym czasie prace przebudowy ulicy nie zostaną rozpoczęte. Mirosław Hussakowski z Urzędu Gminy w Rewalu zapowiedział, że inwestycja prawdopodobnie zostanie zaczęta za około dwa lata i będzie kosztowała kilka milionów złotych. Z pewnością zarówno wczasowicze, jak i lokalni przedsiębiorcy działający w pobliżu ulicy Grunwaldzkiej będą zadowoleni z nowego deptaka. Pobierowo dzięki niemu stanie się znacznie bardziej atrakcyjne, przyciągając nowych gości i stymulując lokalną działalność. Na razie pozostaje jedynie poczekać te kilka lat, aby później móc już spacerować po deptaku z prawdziwego zdarzenia, który na pewno sprawi, że Pobierowo jeszcze popularniejsze!

 

 

(projekt i wizualizacja:Biuro Architektoniczne DEDECO Sp. z o.o.)