Wakacje 2021w Pobierowie !!!


Okolica

W okolicy Pobierowa można także znaleźć wiele wspaniałych miejsc do zobaczenia – to liczne zabytki, pasjonujące krajobrazy, które mogą zapierać dech w piersiach. Zatem oprócz piaszczystych plaż i gęstych sosnowych lasów Pobierowa będzie można udać się także poza miejscowość. Gdzie warto zatem się wybrać, aby wczasy w pobierowie były naprawdę niezapomniane?
 
Trzęsacz
To nadmorska miejscowość, która znana jest między innymi z kościółka z XII wieku. Właściwie jest to już jedynie pojedyncza ściana, ponieważ co roku niszczony jest on przez osuwającą się ziemię z klifu, na którym jest on zlokalizowany. To zabytek na skalę europejską. W Trzęsaczu są także wyjątkowe warunki do uprawiania paralotniarstwa – można samemu spróbować swoich sił w tym sporcie lub też pooglądać paralotniarzy w akcji. 

Pobierowo - Trzęsacz Ruiny
Niechorze
Miejscowość, w której można oglądać wysoką na 45 metrów latarnię morską, z której rozciąga się wyjątkowy widok na morze i okoliczny ląd. W Niechorzu znajdują się także kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku. Latem odwiedzić można wesołe miasteczko lub przespacerować się do rezerwatu ptaków znajdującego się nad jeziorem Liwia Łuża.
 
Kamień Pomorski
Kamień Pomorski to miejscowość skrywająca w sobie zabytkowy kościół ceglany z XII wieku – to katedra św. Jana Chrzciciela. W podziemiach kościoła pochowani są pomorscy książęta i biskupi. Świątynia ta była jedną z pierwszych ceglanych wybudowanych na terenach polskich. Także można zobaczyć tutaj na wzgórzu Żalnik gotycki kościół św. Mikołaja stojący wśród drzew.
 
Wolin i Woliński Park Narodowy
To właśnie tam oglądać można żubry w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Oglądać można tam także dziki, sarny, ptaki drapieżne w wolierach – bieliki i puchacze. Do parku można dojść popularnymi trasami turystycznymi.
 
Gryfice
W Gryficach zobaczyć można XIII-wieczny Kościół Mariacki, fragmenty umocnień – Bramę Kamienną, Prochową i Wysoką, a także dostępny jest tam skansen kolejki wąskotorowej.
 
Świerzno
W Świerznie oglądać można jeden z najcenniejszych zespołów parkowo-dworskich na Pomorzu i zabytkowy kościółek, w którym zachowało się wyposażenie z XVIII wieku. Mieści się tam także krypta rodziny Flemmingów.
 
Szczecin
Warto zobaczyć w tym mieście między innymi zamek książąt pomorskich – wzniesiony jest on na Wzgórzu Pomorskim. Także warto zobaczyć Wały Chrobrego, można udać się do Muzeum Narodowego czy Muzeum Morskiego.
 
Trzebiatów
Zabytkowe miasteczko z XIII wieku. Warto przespacerować się tutaj starym miastem z pięknym rynkiem, a także zobaczyć kościół Najświętszej Marii Panny – to gotycka katedra z XIV wieku, w przeszłości była ona punktem orientacyjnym dla statków na morzu. Na północ od kościoła można także znaleźć pałac, który zamieszkiwany był przez Marię Czartoryską.
 
Zagroda Pokazowo Żubrów
Taka zagroda zajmuje około 28 ha. Z centrum Międzyzdrojów do zagrody mamy zaledwie 2 km. (około 35 minut drogi pieszo)Żubry muszą przebywać tam w Hodowli zamkniętej z uwagi na ubogie ilości pokarmu. Zagroda która została dla nich zbudowana ma zastosowanie ochronne. Na świat co roku przychodzi między 1-2 sztuki cieląt.
Z Pobierowa mamy zaledwie 38 km, tak więc bardzo blisko i szybko można dojechać.


Gdy wybiera się pobierowo, można nie tylko spędzać miło czas w tej miejscowości, ale również poświęcić czas na zwiedzanie innych nadmorskich miejscowości.


To tylko część tego, co mogą zaoferować okolice Pobierowa. Na pewno każdy znajdzie dla siebie tam idealny sposób na spędzanie wolnego czasu!