Wakacje 2021w Pobierowie !!!

Atrakcje

 

W Pobierowie można miło spędzać czas, leniwie wypoczywając na plażach, opalając się, można także wybrać się do okolicznych miejscowości, aby tam móc zapoznać się ze wspaniałymi krajobrazami i zabytkami. Atrakcji jest naprawdę bardzo dużo i każdy znajdzie dla siebie coś, co sprawi, że będą to wyjątkowe wakacje nad morzem!

 

Zaprasza oczywiście piaszczysta i szeroka plaża. Wystarczy wziąć własne ręczniki i leżaki lub je wypożyczyć i już można zacząć opalać się w palącym słońcu i orzeźwiać się w morzu. Warto pamiętać, że Pobierowo zasłużyło sobie na specjalną odznakę Błękitna Flaga organizacji FEE, co świadczy o tym, że plaże i kąpieliska są tam wyjątkowo zadbane i czyste.

 

Gdy przepada się za wędrówkami, warto wybrać się na spacer po okolicznych lasach sosnowych, które wydzielają kojący aromat. Obowiązkowo warto zobaczyć zachód słońca nad Bałtykiem!

 

Pobierowo i okolice oprócz wspomnianych już w zakładce „Rozrywka” aktywnościami zaprasza także do zobaczenia takich miejsc jak:

 

  • Domek Ewy Braun w Pobierowie – to niewielka budowla ulokowana przy ulicy Grunwaldzkiej, za bazą ratowników. Nazywana jest ona przez wielu domkiem Ewy Braun. Domek jest często odwiedzany przez turystów, po wojnie działał w nim dom wczasowy FWP. Niestety, nie jest on już w najlepszym stanie, chociaż prezentuje się malowniczo pośród soczystej zieleni i warto go zobaczyć.
  • Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu – naprawdę wyjątkowe miejsce, gdzie oglądać będzie można miniatury różnych latarni znad polskiego wybrzeża. Zobaczyć można tutaj między innymi latarnię z Krynicy Morskiej, Sopotu, Gdańska, Rozewia, Helu, Ustki, Świnoujścia, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Latarnie wykonane są w skali 1:10
  • Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie – w tej miejscowości znajduje się także ciekawy park miniatur, w którym oglądać można między innymi latarnie morskie, a także świetną atrakcją w nim jest miniaturowy parowóz poruszający się między nimi. W parku dostępne jest też miejsce zabaw dla najmłodszych, można także przekąsić coś w kawiarni, wybrać się na gofry lub lody.
  • Jazda konna w Trzęsaczu – jeśli jeszcze nie potrafisz jeździć konno, masz wyjątkową okazję do tego, aby za niewielkie pieniądze móc się tego nauczyć. Także ci, którzy już potrafią jeździć konno, będą się tutaj doskonale bawili.
  • Kościół w Trzęsaczu – miejscowość ta znana jest również z pięknego kościółka stojącego samotnie na morskim klifie, właściwie z budowli sakralnej pozostała już jedna ściana, która majestatycznie, ale też i smutno prezentuje się na tle morza.
  • Pogańskie ołtarze w Wolinie – to wyjątkowa atrakcja dla miłośników historii – właśnie tutaj będzie można zobaczyć posążek słowiańskiego boga Świętowita o czterech twarzach. W Wolinie odbywa się również Festiwal Wikingów – kilkudniowe imprezy mają miejsce w lipcu każdego roku.

 

W najbliższym czasie w Pobierowie być może zostanie zrealizowane molo spacerowe i z miejscem do cumowania statków. Ma być ono połączone z zejściem na plażę oraz ulicznym deptakiem. Inną wartą odnotowania inwestycją w Pobierowie jest system monitoringu. Już od najbliższego sezonu ma on zacząć działać na terenie miejscowości. Ponad 20 nowoczesnych kamer będzie nadzorowało bezpieczeństwo gości Pobierowa. Obraz z nich będzie docierał do miejscowego centrum ratownictwa, które co roku na letni sezon wyposażane jest w nowoczesne karetki pogotowia ratunkowego. Dzięki temu na pewno noclegi nad morzem bałtyckim w Pobierowie będą wyjątkowo bezpieczne!


Nadmorskie Pobierowo co roku przyciąga turystów swoją wyjątkowo piękną pogodą, piaszczystymi plażami i mnóstwem atrakcji. Niezależnie od tego, czy wybierasz się tam z całą rodziną, ukochaną osobą czy też z przyjaciółmi – zawsze znajdziecie tam dla siebie coś interesującego!

Pobierowo jest miejscowością, gdzie każdy będzie mógł wypoczywać w swoim rytmie. Zabawy do białego rana, aktywny wypoczynek, relaks na plażach, zwiedzanie, możliwości są naprawdę niezliczone.

Piaszczyste plaże i malownicze klify
Dla tych, którzy przepadają za leniwie spędzonymi wakacjami, najlepsze będą tamtejsze plaże. Pobierowo może pochwalić się szerokimi i czystymi plażami. Warto wskazać, że tamtejsze plaże zostały odznaczone prestiżową Błękitną Flagą. Oznacza to, że w tej miejscowości nadmorskiej i na jej kąpieliskach przykłada się dużą uwagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. Gdy znudzi się już plażowanie, wówczas można zdecydować się na pospacerowanie – okolica kusi gęstymi sosnowymi lasami, które wydzielają balsamiczne wonie, wspaniałymi klifami, które tworzą razem wyjątkowe krajobrazy warte zobaczenia.